לפעמים נמאס לי שיוצרי הסדרות מזלזלים באינטיליגנציה שלנו...

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > > ללא קשר
מחבר הודעה
טלHD
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 957
מספר הודעות: 13048

#16  נשלח: א' 18/08/2019 13:22

ראיתי אתמול פרק בסידרה...
רואים את השחקן מקליד במרץ הודעת טקסט בטלפון הנייד שלו ....כאשר השקע טעינה בחלק העליון של המכשיר

חשבתי שזה גליץ חד פעמי...ובפרק שאחריו קרה אותו דבר שוב עם שחקן אחר בסדרה
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2574
מספר הודעות: 43494

#17  נשלח: א' 18/08/2019 13:42

הנושא של הדיון הזה נקרא ב"עגה המיקצועית" suspension of disbelief וזה קיים לא רק במדיה הויזואלית אלא גם בספרות ועוד - ואין פה נכון או לא נכון.

למשל גם לי כאיש מחשבים מציקים טעויות כאלו. האם זה מונע ממני להמשיך לצפות? כמובן שלא. האם הייתי מעדיף שיעשו את המינימום (באמת כ"כ קשה למצוא דסק קשיח במקום ספק? באמת?!) לשמור על רמת דיוק בסיסית? ברור שכן.

יש על זה המון מידע ברשת:

https://en.wikipedia.org/wiki/Suspension_of_disbel...

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עד
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 113
מספר הודעות: 2332

#18  נשלח: א' 18/08/2019 13:58

כמו שהוסבר פה, זה בסוף עניין של כסף. צריך להביא יועצים מכל תחום רלוונטי, כדי שיהיה דיוק. במקרה הזה, אנחנו יודעים איך נראה ספק, אבל בנושאים אחרים, שאיננו מבינים בהם, לא נרגיש.
אז בסדרה הזו חסכו כנראה ביועץ טכנולוגיה.
אנחנו רואים סדרות שמשקיעים בזה המון. כך למשל, בתאורית המפץ הגדול, ברור לגמרי שהם משתמשים בפיזיקאים באופן קבוע. מה שהדמויות אומרות וקשור לפיזיקה (וזה קיים הרבה בסדרה), די מדויק, לפחות ברמת המדע הפופולארי.
באותה צורה, בסדרות סטאר טראק למיניהם, רואים דברים דומים. אז נכון שיש שם דברים לא מוסברים כמו השיגור, ה warp ועוד דברים, אבל אלה במסגרת "החוקים" של הסדרה, ז"א, סיפור המסגרת קובע שבעתיד תהינה הטכנולוגיות האלה.
אותו דבר לגבי זומבים, או כל מני גיבורי על, אלה דברים שקורים במסגרת החוקים שהסדרה או הסרט הציבו לעצמם. כמובן שאפשר למצוא חורים בכל הדברים האלה, אבל צריך לזכור שמדובר על סדרות עלילתיות שנועדו לשעשע, לא על מאמר שפורסם בקהילה המדעית.

פן אחר של הדברים, אותו אני חווה הרבה, הוא שההערות האלה (כמו הדוגמא של ספק מול כונן), באות ממקום של -'הו- תיראו כמה שאני יודע'. זה עוזר לנו להרגיש טובים יותר, חכמים יותר, עילאים יותר.
גם אני חוטא בזה לעיתים, כשאני נחשף לתוכן כלשהו שיש לי בו רמת הבנה גבוהה. צריך רק קצת מודעות עצמית, ולפעמים לא לקחת את עצמנו יותר מדי ברצינות.

הוליווד פונה לקהל הרחב. הקהל הזה לא מכיר את פרטי הדברים, רובו מעולם לא נתקל באיש מחשבים, אז מייצרים סטריאוטיפים. זה בסך הכל כלי כדל לתקשר מהר ובקלות.
כך למשל, האקר תמיד יהיה עם קפוצ'ון כשהכובע על הראש, הוא יקליד מהר, הטקסט יהיה הרבה פעמים ירוק, וירוץ מהר על המסך. אם היו עושים את זה יותר אותנטי, אז חלקנו היו מבחינים, ועבור רובנו זה פשוט היה יותר משעמם ופחות מגניב. לא לשכוח שבסוף הרעיון זה למכור כרטיסים.

ואחרי כל זה, חייב להודות שהתמונה עם הספק כח באמת משדרת רישול ועצלנות של מישהו...
moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004
הבעות תודה: 317
מספר הודעות: 20409

#19  נשלח: א' 18/08/2019 15:22

טלHD כתב:
ראיתי אתמול פרק בסידרה...
רואים את השחקן מקליד במרץ הודעת טקסט בטלפון הנייד שלו ....כאשר השקע טעינה בחלק העליון של המכשיר

חשבתי שזה גליץ חד פעמי...ובפרק שאחריו קרה אותו דבר שוב עם שחקן אחר בסדרה
·

אז לפחות אין שם (במקרה הספציפי המתואר) טעויות של חוסר קונסיסטנטיות או חוסר continuity, שהן עוד הרבה יותר נפוצות מטעויות של התאמה למציאות

בהקשר לשיחה הזו, לפעמים יש טעויות מכוונות שברור שמי שיצר את הסרט מודע אליהן, שיכולות להטריד חלק מהצופים, אבל הן באות לשרת מטרה. הן לדעתי, יותר מעניינות משימוש בקופסא הלא נכונה.

דוגמא אחת היא בסרט הישראלי "סיפור אחר". יש שם שתי סצנות בנתב"ג (מחוץ לביניין הנוסעים). בשתיהן יש בתמונה חתיכת שמיים ורואים ברקע מטוס ממריא, במיקום וזווית שברור לכל מי שמכיר את נתב"ג שזה לא יכול להיות בתוך התמונה. סוג של פוטושופ.
הסיבה ברורה: צריך שהצופה יבין שהסצנה היא בשדה תעופה. רוב הישראלים יכירו את המקום, אבל אנשים שלא היו שם לא יידעו ללא המטוסים הממריאים שמדובר בשדה תעופה, דבר שחשוב לעלילה.

דוגמא שנייה שראית לפני שבוע זה בסרט "החיוך האטרוסקי". הגיבור נוחת בשדה התעופה של סן פרנסיסקו (ולפני שמישהו מתחכם שאולי נחת דווקא בשדה אוקלנד הקרוב ואז הכל יתאים, יש שם שלטים ספציפיים בסצנות בטרמינל שמזהים את שדה התעופה).
אח"כ הוא נוסע לעיר ומגיע לעיר בנסיעה על גשר הbay bridge, כאשר מרכז העיר המרשים נפרש מולו.
עכשיו, מי שמכיר את המיקומים מייד לא מבין איך הוא מגיע על הגשר ממזרח שהוא בכלל נחת בשדה מדרום לעיר ולא צריך לעבור על אף גשר.
הסיבה פה היא פשוט שהצילום של הגעה למרכז סן פרנסיסקו מהגשר הוא הרבה יותר מרשים מהגעה בכביש הנכון. זה גם צילום מרשים וזה גם מתחבר לעלילה של גיבור מכפר נידח שמגיע לעיר גדולה ותוססת.

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2005
הבעות תודה: 484
מספר הודעות: 32509

#20  נשלח: א' 18/08/2019 15:34

מזכיר לי פירסומת לפרטנר או חנות כלשהי שצולמה בקניון איילון
רואים מתוך החנות מישהי מסתובבת בקניון והחנות תופסת לה את העין והיא נכנסת פנימה

מי שמכיר את הקניון יודע שמה שרואים מתוך החנות זה החלק האחורי של המדרגות הנעות שעולות לקומה השנייה
אותי לפחות זה הצחיק....
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ללא קשר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה