בזק תשדרג תשתיות: קצב גלישה של 200-300 מגה ב-2017


עמוד 3 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
MrYair
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Oct 25, 2011
הבעות תודה: 292
מספר הודעות: 3252

 #31  נשלח: ב' 25/07/2016 20:47

אני האמת גר קרוב לאתר סלולרי של כל החברות
אם פלאפון היו נותנים מודם סלולרי LTE ללא הגבלה
חודשית בנפח היתי מנתק את הוט וגולש דרך המודם
סלולרי למה אם אני עושה בדיקת מהירות באייפון
ברשת LTE אני מקבל 80 הורדה 30 בהעלאה ופינג
של 31 מיל' שזה מצויין היות ומדובר על רשת LTE
(1) הבעות תודה: arotman
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

מיקום: גליל מערבי
הבעות תודה: 489
מספר הודעות: 2557

 #32  נשלח: ג' 26/07/2016 0:30

arotman
·
כבר מזה מספר שנים טובות שבשוק של עורקי מיקרוגל זולים ופשוטים להתקנה ולרישוי תדרים מככבת חברה בשם ubiquiti networks עם קו מוצרים בשם AirFiber והמוצר הכי נפוץ מהקו הזה, הוא AF-24-HD .
https://www.ubnt.com/airfiber/airfiber24-hd/
מדובר על מוצר שנותן מהירות סימטרית של ממשק רשת במהירות של 1Gbps וגם ב Full Duplex , ובאוויר בהתאמה של 2Gbps , בנוסף לזה גם מוצר המדובר עושה שימוש בתחום תדרים של 24Ghz שגם הרישוי בו יחסית קל וגם הוא פנוי מהפרעות הדדיות של מערכות אחרות, וגם האנטנות לתחום הזה הן כיווניות יותר וגם נותנות הגבר גבוהה יותר מהמוצרים המקבילים שעובדים בתחום תדרים נמוך יותר, בנוסף לזה המוצר מכניס Latency זניח ביחס למוצרים מקבילים, Latency במערכת הזו, הוא של 0.2 Ms. המוצר עצמו יחסית קטן, כך שניתן להתקין אותו גם על תורן רגיל, גם על מתקן תקשורת וגם על בסיס שיכול להיות מותקן גם על קיר המבנה או על הגג. למוצר כזה לרוב לא נדרש אישור של הועדה לתכנון ובניה מקומית והרישוי של משרד התקשורת להתקן כזה הוא הליך פשוט ופורמלי דרך ממשק שקיים לרוב החברות Enterprise או חברות תקשורת. גם בהתקנה שתוכננה בצורה נכונה, השכנים כלל לא מודעים לקיומו של המוצר וגם בצד של הספק או של DataCenter מדובר על בניין משרדים שבבעלות של הספק ושכבר ממילא מותקנות בו מספר רב של מערכות מיקרוגל, ובצד של הלקוח, בגלל שמדובר לרוב על יישובי ספר, מדובר על וילות ששם השכנים נמצאים במבנים אחרים ואין את הבעיות האלה שקיימות בבתים המשותפים. בקשר לקו ראייה, אז גם זה דורש תכנון נכון. למשל באחד הפרויקטים בין DataCenter במת''ם חיפה ובין אחד הישובים בגליל תכננתי שני Hops , אחד ממת''ם להר כרמל והשני מהר כרמל לישוב בגליל במרחק של כ 20 קילומטרים בקו אווירי.
בגלל שמדובר על מוצר זול, שבחשבון הכללי של החוזה ההתקשרות בין הספק ללקוח לטווח ארוך, מדובר על מחיר זניח, ומצד שני יתרון של שיוך של בעל תפקיד שמקבל החלטות אסטרטגיות בארגון לספק תשתית מסוים. וגם במקרה שהלקוח בכל זאת רוצה לנטוש את הספק תשתית, גם ניתן לפרק את ההתקן ולהשתמש בו בפרויקטים אחרים, בניגוד לפתרון של חיבור קווי דרך סיבים שלא ניתן לבצע בו מחזור של ההשקעה שנעשתה לפני זה.
צירפתי את תמונה של המוצר שממחישה את גודל הפיזי שלו.(1) הבעות תודה: arotman
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

מיקום: גליל מערבי
הבעות תודה: 489
מספר הודעות: 2557

 #33  נשלח: ג' 26/07/2016 0:39

MrYair
·
ברשת LTE בנוסף לשאר הבעיות שלה לא ניתן גם להבטיח מהירות גישה כלשהיא בגלל שמדובר על תווך משותף שברגע שמשתמש נוסף מתחבר לאתר ומנצל את המשאב שלו, אז כל היתר השותפים לאתר סובלים מנפילות במהירות. גם התופעות כמו Latency משתנה ו Jitter צף לא נותנים אפשרות להשתמש בתשתית LTE כתשתית אמינה לחיבור אינטרנט, אלה כפתרון נייד מזדמן במקומות שלא קיים בהם חיבור קבע תקין.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום


הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

מיקום: כפר חב
הבעות תודה: 335
מספר הודעות: 3422

 #34  נשלח: ג' 26/07/2016 0:57

sys_admin
תודה רבה על ההסבר המפורט ברשותך אקשה מעט , אם המוצרים האלו כל כך מוצלחים מדוע להערכתך נטויזן בתל אביב מעדיפים להשתמש בעורקי מיקרוגל של Ceragon בקצב נמוך יותר? האם יש כאן שיקולי עלות, של יציבות ואמינות ,טווח, ניהול מרכזי וכו"? המוצרים של Ubiquiti Networks מוכרים לי כמובן אבל מכיוון שלא נתקלתי עדיין בדרישה למוצר כזה לא בדקתי את הנושא ואם הייתי נדרש הייתי מחפש חברה שעוסקת בזה באופן קבוע.

·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

מיקום: גליל מערבי
הבעות תודה: 489
מספר הודעות: 2557

 #35  נשלח: ג' 26/07/2016 1:47

arotman
·
בישראל ברוב החברות הגדולות רוב התהליכים הארגוניים מתנהלים מכוח האינרציה. גם הנושא התכנוני בחברות תקשורת כמו Netvision , הוא לא יוצא מין הכלל. מתכנן או מנהל פרויקט ממוצע בדרך כלל לא יחפש מוצר או פתרון חדש ולא ישב לקרוא מאמרים בנושא ולהשוואת נתונים טכניים של יצרנים שונים כל פעם מחדש, אלה שהוא ישתמש במה שהוא כבר השתמש לפני זה, וברוב המקרים במה שהוא כבר קיבל בירושה מקודמו בתפקיד. אותו המתכנן ישתמש בציוד שקיימת לו בשביל זה כבר טופסולוגייה מוכנה ובדוקה במשך שנים רבות, ספק ציוד שניתן להזמין ממנו את המוצר על ידי מחזור הזמנה קודמת וכו' וכו'. גם המהנדסים בחברות כאלה לא אוהבים בלשון המעטה את חידושים הטכנולוגיים ומנסים ככל שניתן להיצמד למה שהם כבר עסקו בו מאות פעמים במשך שנים רבות. כמובן שגם המתקינים לא אוהבים דברים חדשים שדורשים לימוד של הציוד החדש, אלה מעדיפים את המוצרים שהם כבר התקינו במשך כל השנים. בקשר ל Ubiquiti Networks , הם לא מאתמול בשוק והמוצרים שלהם, כולל גם את הקו של AirFiber שקיים ומתפתח כבר יותר מעשור. בניגוד לחברות שמוכרות עוד מעורקי מיקרוגל מתקופה של ציוד אנלוגי או כזה שתוכנן בראש ובראשונה לשימושים של TDM וגוררים את השאריות של התכנון עוד מאז, בניגוד להם Ubiquiti Networks תכננה את הקו המוצרים שלה כבר לתפיסה של Packet Data , דבר שהוזיל בהרבה את המערכת כולה, נתן להשתמש בסט רכיבים מוכלל ואמין יותר ושילב את הנושא של העורקי מיקרוגל לעולם של Ethernet , בדומה כמו שתקן GPRS קידם והוזיל את הרשתות הסלולריות ונתן תשתית לשילוב פשוט של Cellular data עם עולם ה IP לפני כחמש עשרה שנה. גם במוצרי AirFiber קיימות אפשרויות ל provisioning מתוחכם ודיאגנוסטיקה מתקדמת, בנוסף עם שילוב של ביצוע הגדרות דרך שרת RADIUS לצורך שליטה מרכזית, גם נושאים כמו QoS ותמיכה מלאה ב VLANs הם דבר טבעי במוצרים האלה ברמה של ChipSet ולא כשו''שים שהוכנסו תוך כדי בציודים של היצרנים הוותיקים.
(1) הבעות תודה: arotman
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום


הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

מיקום: כפר חב
הבעות תודה: 335
מספר הודעות: 3422

 #36  נשלח: ג' 26/07/2016 8:32

sys_admin
·
כל מה שאתה כותב מוכר לי מהעולם שלי של התקשרות הארגונית הקווית והאלחוטית או איך פעם אמרו
"nobody ever got fired for buying IBM equipment" היום זה יותר Cisco, בארגונים הגדולים תמיד יעדיפו Cisco כי כל אנשי התקשורת והרכש יעדיפו ציוד מוכר מה גם שבצמתים הבאמת גדולים של החלפת המידע וב CORE של רשתות ענק תמיד זה יהיה Cisco . יש לזה כמובן סיבות אובייקטיביות אמיתיות של אמינות ויציבות אבל ברוב הארגונים ברמה של המשרדים המשניים והארגונים הקטנים והבינוניים אין לזה באמת הצדקה לא טכנית ולא כלכלית כאשר אתה משווה תפוחים לתפוחים. אני תמיד "אוהב" לראות איך "דוחפים" ללקוחות פרטיים מערכת מנוהלת של Cisco לבתים גדולים ואז ברוב המקרים המערכת לא מאופיינת ומתוצרת כראוי וגורמת ליותר בעיות ולביצועים נחותים מאשר מוצרים הרבה יותר זולים של HP, Ruckas , NETGEAR אפילו D-LINK ברמות מחיר הנמוכות וכו" מדבריך אני מניח שגם פה המצב. נשאלת השאלה האם אותו ציוד של Ubiquiti למשל יתאים ליישומי העברת עורקי Telephony או TDM קלאסי: https://en.wikipedia.org/wiki/Time-division_multip... ע"ג רשתות IP אני מניח שהתשובה היא לא...
ביישומי Ehternet קלאסיים של העברת נתונים אפילו של VideoIP "מסתדרים" עם "גיהוקים" Jitter של הקו https://en.wikipedia.org/wiki/Jitter
גם בSIP עד גבול מסויים
https://he.wikipedia.org/wiki/Session_Initiation_P...

אגב אני נוהג לשים קישורים למושגים שאנו מזכירים לטובת הגולשים הרבים שקוראים את הדיון שלא מגיעים מעולם התקשורת...וכמובן מודה לך על הסבלנות וההסברים!!!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

מיקום: גליל מערבי
הבעות תודה: 489
מספר הודעות: 2557

 #37  נשלח: ג' 26/07/2016 11:41

arotman
·
בקשר לאמינות של תשתיות תקשורת בכלל, ושל עורקי מיקרוגל בפרט, אני יכול להגיד לך, שבכל פרוייקט תקשורת אני תמיד אעדיף קישוריות קווית של הסיבים האופטיים, על פני חיבור מיקרוגל, אבל, אם יש צורך לחבר אתר או מתחם שהקישוריות בסיבים אופטיים עליו לא אפשרית, אז גם פתרון של תמסורת מיקרוגל ניתן לממש כך שגם תהייה אמינות מקסימלית שמשולבת עם שרידות ויתירות. גם במקומות קריטיים אני מגבה חיבורים של 24Ghz שיכולים לסבול מבעיות של מזג האוויר, בחיבורי גיבוי יותר איטיים, אבל בתדרים נמוכים יותר שבהם גשם לא יכול להשפיע על יחס אות לרעש.
בקשר למה שמסוגלים פתרונות תמסורת מיקרוגל שמתוכננים ל Ethernet בכלל ופתרונות של AirFiber בפרט, אני יכול לספר לך, שבאחד הפרוייקטים נדרשתי לתכנן חיבור לאתר שהייה ממוקם על הר טרשים קרח ולא היה לשם לא רק חיבור של סיב, אלה אפילו לא זוגות נחושת, ועל חיבור כזה של AirFiber העברתי בין היתר גם כ 60 צירי PRI של מספר חברות שישבו באתר וגררו את המרכזיות העתיקות שלהם כל הדרך לאותו ההר, כל אחד מהמקום הישן שלהם. את כל הצירים האלה הימרתי ל SIP Trunk בצד של נס''ר של בזק ובקצה השני בחזרה ל PRI לתוך המרכזיות העתיקות. בנוסף לזה בגלל שכבר השתמשתי בתקשורת SIP השתמשתי כבר גם ב Codec G.729 שבזכותו רוחב פס של 60 צירים האלה לקח לא כ 128Mbps , אלה כ 25Mbps וכל זה היה שקוף גם מבחינת המרכזיות העתיקות וגם מבחינת רשת בזק, כולל גם פקסים שטיילו להם על גבי T.38 לכל כיוון. כל זה הייה באותו העורק במקביל לתקשורת של יותר ממאה מצלמות אבטחה, שרובן היו בכושר הפרדה של כ 5Mp ובמקביל לחיבורי LAN של כל אותן החברות שהסניפים שלהן נמצאו באתר, וכל אחד מה LANs האלה ב VLAN מתוייג אחר וכל אחד מהשירותים האלה קיבל רוחב פס משוריין משלו. כל העורק הזה היה מגובה גם בעורק של AirFiber , רק בתדר של כ 5Ghz , במהירות של 500Mbps והמיתוג ביניהם היי אפשרי דרך מנגנון של LACP , בגלל ששניהם היו ממומשים כ Ethernet . פתרונות כאלה עורקי מיקרוגל מסורתיים לא מסוגלים לתת ברמה של שרידות, יתירות ואמינות כזו ועוד במחיר של פחות מ 10% מפתרונות מסורתיים, כמו Ceragon שגם הם לא הרוב שהחברות תקשורת משתמשות בהן, הרוב הוא מוצרי mini-link של ericsson . השיקול הנוסף לפתרון זול כזה הייתה התחייבות של בזק להגיע למקום עם הסיבים תוך מספר חודשים ספורים, אבל כבר מספר שנים הפתרון ההוא עובד ובזק עוד ממשיכים לספור את החודשים.
כל זה אני יכול לבצע בניגוד למנמ''רים אחרים, בין היתר, בגלל שאני יוצא גם לשטח ומנסה להבין במה מסתבכים המהנדסים במקרים שהפרוייקט נתקע במקום וגם בוחן לבד את כל הפתרונות חדשים, במקום לשמוע את הסיפורים של ה Presales של היצרנים וספקי שירותים, שאצלם רק במוצר שהם חייבים לדחוף, הוא הכי טוב ושכל המתחרים שלהם לא שווים כלום.
(2) הבעות תודה: arotman , igal101
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום


הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

מיקום: כפר חב
הבעות תודה: 335
מספר הודעות: 3422

 #38  נשלח: ג' 26/07/2016 13:21

sys_admin
·שמח מאוד לשמוע ממישהו שתכל"ס נושם את השטח.
לא שאני משווה אבל אני בטוח שיכולנו להחליף סיפורים על פרוייקטים של מיליונים שבסוף צריך להגיע מישהו צנוע כמוני או כמוך, לפעמים רק לתווך בין הצדדים או לחשוב על כל המערכת מכמה כיוונים וגורם להכל לעבוד. ולהשתמש בציוד שהמליץ עליו יועץ התקשורת (לעיתים ללא ציוד מיותר שנשאר בארון התקשורת בצד ללא שימוש).
יישר כוח!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

מיקום: גליל מערבי
הבעות תודה: 489
מספר הודעות: 2557

 #39  נשלח: ג' 26/07/2016 14:06

arotman
·
זו בדיוק הנקודה, שאני מנסה להסביר אותה גם למנמ''רים האחרים. גם פרויקטים של מיליונים רבים שאני מנהל בתור מנמ''ר יכולים ליפול על דברים הכי בסיסיים וקטנים, אפילו ונבדקו כבר מספר חלופות ליישום, ובניגוד לעמיתים שלי בחברות אחרות, שישר מעבירים את הבעיה למישור המשפטי ומפעילים את יועצים המשפטיים של החברה לצורך התכתבות ריקה מתוכן מול הספק או אינטגרטור שלא נגמרת בשום דבר חיובי, בניגוד להם, אני לא מפחד גם לצאת לשטח וללכלך את הידיים, למשל בפתיחת וקריאה של מפות ניתוב של תשתיות תקשורת, גם אחרי שגורם המוסמך בבזק בישיבה על ניהול הפרוייקט מצהיר שהאתר הלקוח רחוק מהצומת האופטית הנדרשת והפריסה לא אפשרית כלל מבחינת עלויות, וברוב המקרים אחרי שמודדים במפה או במערכת GIS את הניתובים החילופיים מסתבר שאפשר למצוא פתרון הולם ברוב הערים הגדולות.
והתובנות שלא מלמדים אותן בשום שלב באקדמיה, בכל מה שקשור לניהול מערכות מורכבות, הן שמי שמנהל את הפרוייקט צריך גם להבין את כל ההיבטים של הפרוייקט, אחרת כל גורם יכול למכור כל סיפור לאותו המנהל והמנהל לא יוכל לבחון את הסיפור בעצמו.
(1) הבעות תודה: arotman
פרופיל | שלח הודעה | חפש
igal101 (Igal Zevulun)
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 19, 2014

מיקום: שלומי (קרוב לנהריה)
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 92

 #40  נשלח: א' 07/08/2016 1:09
לא בידיוק אותו דבר..כי ראיתי שינויים בתשתית..

Elad8
·
אבל השוני כאן שזה יהיה מתיבה* הנחושת ולא מהארון..הסיבים האופטיים יגיעו עד התיבה ולא עד הארון תקשורת..זה השיפור..ואפשר להגיד שבמקום 300-400 מטר לרדת לפחות מ 80 מטר או 60 נחושת יכול בהחלט לעשות שינוי, אבל כמובן לא כמו סיבים אופטיים עד המודם..
היה כבל סיבים אופטיים מגוגל על עמוד עץ ואחרי זה בתוך משהו שחור אחרי כמה ימים וגם שאלתי את האדם ששם את זה עם רכב טרנזיט של בזק שזה סיבים אופטיים..אז יש שינוי מסוים שלא ראיתי במשך שנים, או פשוט לא הגיעו עם זה מאז ליישוב שלומי..
פרופיל | שלח הודעה | חפש
igal101 (Igal Zevulun)
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 19, 2014

מיקום: שלומי (קרוב לנהריה)
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 92

 #41  נשלח: א' 07/08/2016 1:18

sys_admin
·
גר בגליל המערבי בישוב שלומי שכונות שלומית..

וחייב להצייעץ איתך בקשר לתקשורת כמה המצב פה טוב, וכמה הסיכוי שבזק יעשו משהו טוב או קרוב לזה..ומה הסיכוי שיסתבכו" פה בדברים מסוימים ?

ידוע לי על מפעל קטן במרחק קילומטר אווירית שמקבל 20 מגה סימטרי ולפי דעתי יש להם חיבור סיב אופטי בשביל זה גם..
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

מיקום: גליל מערבי
הבעות תודה: 489
מספר הודעות: 2557

 #42  נשלח: ב' 08/08/2016 10:09

igal101
·
בישוב שלומי בכלל ובשכונת שלומית בפרט קיימת פריסת רשת NGN של בזק, אבל הפריסה היא חלקית בלבד ותלויה במיקום המבנה והמרחק של מבנה הלקוח מהציוד אקטיבי של בזק ( לא בקו אווירי, אלה על גבי תשתית של בזק ). את המצב המדויק במבנה שלך ואת המגבלות התשתית במקום אתה יכול לבדוק מול השכנים שלך באותו המבנה או במבנה סמוך לו שמחוברים כבר לתשתית של בזק.
בקשר לאותו המפעל שמחובר במהירות של 20Mbps סימטרי, אז החיבורים לקווים עסקיים בכלל ולרשת Metro NGN בפרט במהירויות הנמוכות מ 100M בזק לא מבצעת בדרך כלל על גבי סיב אופטי שיותר יקר מבחינתה, אלה על זוגות נחושת, על גבי חיבורי VDSL2 או בחיבורים של עד 20M במקומות מרוחקים במיוחד מה MSAG , עד שלושה קילומטרים, בעזרת טכנולוגיית G.SHDSL.bis . בקשר לזה שאותו המפעל שקרוב עליך, במרחק אווירי של כקילומטר, זה לא אמור לשנות לך כלל, אלה אם כן אתה בעל תפקיד בכיר במפעל, שבשבילו ספק תשתית יהיה מוכן לבצע פריסת תשתית מיוחדת, אבל בתור לקוח פרטי זה ממש לא קשור לנושא, אפילו, אם המפעל הזה היה ממוקם קיר מול קיר עם המבנה שלך, וגם אם הוא היה מחובר בסיב אופטי במהירות של יותר מג'יגה, כי מדובר על חיבור על רשת Metro NGN ללקוחות העסקיים, שלא קשורה כלל ללקוחות הפרטיים. אפשר גם להוסיף שמפעל שמחובר לתשתית של בזק בחיבור עסקי של 20M , מבחינת בזק זה עסק זעיר ולא לקוח אסטרטגי שכדאי גם להתמקד ולהשקיע בו, אלה אם כן אותו המפעל, הוא סניף של ארגון Enterprise.
בקשר להסתבככויות של בזק. בזק לא מסתבכת ולא מתברברת בשום דבר שקשור ללקוחות הפרטיים, אלה תמיד פועלת לפי השיקולים שלה ולפי היעדים התכנוניים העתידים שלה במקרים של הלקוחות הפרטיים, כי מדובר על שירותים שהם מוגדרים מראש כ best effort ( השגת מקסימום תוצאות, במינימום מאמץ הנדרש ).
(1) הבעות תודה: igal101
פרופיל | שלח הודעה | חפש
igal101 (Igal Zevulun)
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 19, 2014

מיקום: שלומי (קרוב לנהריה)
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 92

 #43  נשלח: ב' 08/08/2016 11:56

sys_admin
·
השאלה אם בזק עושים או מזיזים ממיר מסיב אופטי לנחושת ? או שזה מתחבר לקופסא/ארון/תיבה הסיב האופטי וממנו יוצא נחושת ?

יצא לי לעשות כמה מיילים עם מישהו מבזק שקשור לטכנולוגיה ותשתית שלהם..ואמר שזה יהיה עד התיבה הסיב באופטי..
הכוונה במקום שזה יהיה כמה מאות מטרים מהארון הנחושת (יכול לתת 40-60 מגה)

יהיה עד התיבה..וברחוב שגר בו הכלל תת קרקעי חוץ מאשר התיבה של בזק..והארון מרוחק אווירת כ 250 מטר..

מתי שבזק יפעילו את הפייבר שלהם ללקוח פרטי יהיה לי בערך 40-85 מטר נחושת וכל השאר אופטי..זה משפר משמעותית את העניין או קרוב להיות כמו חיבור אופטי עד הבית ?

והשאלה הכי גדולה..למה לא למשוך מהתיבה עד לבית המשך סיב אופטי..אם כבר הגיע כל כך קרוב יחסית לבית..ואז יהיה כמה מטרים או בכלל לא נחושת..

נכון להיום בחיבור הוט מקבל 200/5 בלי בעיה והיה גם..אבל מחובר עם הוט בוס (30 מגה) חיבור עם חייגן עדיפות לפינג אצל הספק..כי צריך פינג נמוך לחו"ל, ועוד הוטבוקס לשאר החיבורים..עשיתי כבלים cat 7 עם מפצל שתומך בגיגה ומגיעים גם לקומת הקרקע החיבורים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

מיקום: גליל מערבי
הבעות תודה: 489
מספר הודעות: 2557

 #44  נשלח: ב' 08/08/2016 16:57

igal101
·
הסיפור הוא מאוד פשוט. עד לארון תקשורת של בזק שבו ממוקם ציוד אקטיבי, מגיע סיב אופטי של בזק. משם יוצאים זוגות נחושת עד לבתי הלקוחות. זוגות במרחק עד 600 מטר מחברים לחבילות של עד 100M , זוגות עד ל קילומטר מחברים לחבילות של עד 40M . מעבר לזה בזק לא תתקין בשלב זה שום ממירים ושום התקנות מיוחדות בשביל לקוח פרטי.
סיפורים של פייבר NGN קיימים כבר יותר מעשור, וזה רק סיפורים של הודעות לעיתונות בשלב זה, ובשנים הקרובות, זה לא הולך להשתנות, כי לבזק היום אין גוף מתחרה בתחום של תשתיות תקשורת ובזמן הקרוב לא צפויה תחרות מסוג זה.

במקומות שהתבצע ניסוי של פייבר NGN, במשך כל השנים האלה בזק השתמשה בסוגים שונים של טכנולוגיות והטכנולוגיה הנוכחית שלה לצורך זה, היא G.Fast .
פרופיל | שלח הודעה | חפש
igal101 (Igal Zevulun)
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 19, 2014

מיקום: שלומי (קרוב לנהריה)
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 92

 #45  נשלח: ג' 22/11/2016 22:57
פתחתי פרויקט חדש בינתיים באל חוטי..עד שיהיה גם אינטרנט תשתית מהיר יותר..

sys_admin
·
ראיתי במכללה בעכו מהירות של כ 100 סימטרי עם ספק 013..מה אתה רוצה להגיד לי שהם משלמים לבזק כ 17 אלף שקל על מהירות כזאת ? ובכל מקרה כמה מינימום ?
כי שמעתי 20 מגה שימטרי לספק 014 עולה לא פחות מ3200 לחודש..

ובעניין הצלחת שמוציא אינטרנט..יוכל להסתפק ב2 צלחות במחיר מאוד סביר שמוציא בערך 95/100 מגה לפחות..ואולי יותר..אבל לא גיגה..
בתדר 5 GHZ
זה הפתרון לישוב שאין בו דור 4 מאף חברת סלולר..

אחרי שיתקין אותם ידע כמה באמת מוציאים..כבר מוכן תשתית הוט 200/5-8

והכי לחץ שיעברו בכל הדרכים ויגיעו לדואר..כי שמעתי שעושים קצת בעיות על תדר 5 GHZ משרד התקשורת הזבל, וחושב שאנשים יפעילו אל חוטי על 2.4 GHZ.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה